Masszázs és Alakformálás

Mitől fájhat?

 1. Mitől fájhat a hát?
– Akut problémák pl. hirtelen mozdulat, nagy teher cipelése-emelése, megerőltetés válthatja ki.
-Krónikus-elhúzódó okok pl: gerincferdülés, porckorong kitüremkedés, vagy sérv, kopás, gyulladás

2. Milyen tünetei vannak?
Az esetek többségében olyan erőteljes a fájdalom, hogy mozgásában korlátozza az embert. Meggörbül, vagy a fájdalomtól teljesen mozgásképtelenné válik. Nem, vagy nehezen megy az ülés, állás, fekvés is.  Nehezen vesz levegőt, fájdalmas a köhögés, tüsszögés.

3. Mi a teendő?
– Akkut (friss) esetben, (otthoni pihenés javasolt) amikor a fájdalom heves, sima nem süppedős ágyra, vagy matracra fekszünk a hátunkra. Térdünk alá óvatosan csúsztassunk egy összegöngyölt plédet, ezzel a gerincet tehermentesítjük. Ajánlott feküdni, amíg csak tehetjük. Amikor kezd ismét erősödni a fájdalom, akkor változtassunk a testhelyzetünkön úgy, hogy enyhülést érezzünk. Alkalmazzunk izomlazító krémeket, zseléket, melyek fokozzák a helyi vérellátást, ezáltal felmelegítve az adott test felületet és oldva a fájdalmat.
Néhány napig nem ajánlott az erőteljes masszázs, meleg vizes fürdő, torna.
– Krónikus-elhúzódó hátfájdalomnál életmódot kell váltani és kötelezően beiktatni a gyógytornát, gyógymasszázst és fizikoterápiát.

4. Mikor kell orvoshoz fordulni?
Ha a nagyon heves fájdalmak több nap alatt sem múlnak el.
Az okok tisztázása az ortopéd szakorvos, reumatológus vagy neurológus feladata.

5. Hogyan előzhető meg a hátfájás?
A legfontosabb mindenekelőtt, hogy ne higgyük azt, hogy ilyen csak mással fordulhat elő, de velünk biztosan nem. Rendszeres testmozgással szervezetünket jó kondícióban tarthatjuk. Kerüljük a több órán át tartó mozdulatlan testhelyzetet.
– Tanulás, munka közben, vagy a számítógép előtt legalább óránként álljunk fel, mozgassuk meg tagjainkat, nyújtózkodjunk.– Válasszunk olyan széket, amely helyesen, a csípő fölött támasztja meg a hátat.
Ha nem ilyen a székünk, akkor ékpárnát tegyünk rá.
– Kerüljük az állandó és hosszan tartó egy helyben való állást is, mivel ez igénybe veszi a hátizomzatot. Ha elkerülhetetlen, akkor speciális gyógybetét, vagy gyógycipő használata ajánlott.
– Amennyiben huzamosabb ideig állunk, időnként mozgassuk meg izmainkat, lazán, nem erőből nyújtózkodjunk.
– Fizikai munka végzésekor ügyeljünk arra, hogy ne erőltessük túl magunkat túl nagy súly emelésével vagy mozgatásával.
– Tartózkodjunk a hidegtől, a huzattól és a nedves levegőtől, mert ezek elősegíthetik a hátfájdalom kialakulását.
– Erősítsük hátizmainkat tornagyakorlatokkal.
– Sportolás előtt melegítsünk be, sportolás után nyújtsunk.
– Megfelelő matrac kiválasztása az alváshoz.
– Fogyókúra
– Gyógytorna

   Hogyan válasszak masszázst? Melyik való nekem?

Megoldásokat tudok nyújtani:
♦  fizikai izomfájdalmak, húzódások
♦  stressz okozta izomgörcsök
álmatlanság
♦ fejfájás, migrén
♦ lelki problémák esetén is.

Nem csak problémákkal kereshetsz fel.
Szeretettel várom a masszázs szerelmeseit is.
Ekkor, amire igény és amire szükség van, ennek megfelelően kombinálom a masszázst.


FIZIKAI PROBLÉMÁK MEGOLDÁSA

Irodai munka esetén, amikor sok órát töltünk el számítógép előtt, a merev tartás miatt megfeszülnek a nyak izmai, amit kompenzálni akar a vállöv, majd az izomfeszülés tovább kúszik a derekunk felé, nagyjából a hátunk alsó-középső részéig. A sok ülés – a nem megfelelő irodaszék miatt, a lábak is elkezdenek fájni.

Az egérhasználatnak köszönhetően az adott kezünk alkar és váll része kerül extrém terhelés alá. Ha a lábunkat sűrűn  tesszük keresztbe, akkor a csípőízület és a derekunk is elkezdhet fájni. 

Fizikai munka esetén, természetesen a munka jellegétől függően, akár az egész testünkben jelentkezhetnek izomhúzódások, feszességek.


STRESSZ OKOZTA PROBLÉMÁK MEGOLDÁSA

LELKI PROBLÉMÁK MEGOLDÁSA

Mai világunkban nehéz követni az akár pillanatról pillanatra történő változásokat.
Ezt a pszichénk rendkívül nehezen tolerálja, mert nem lett megtanítva nekünk, hogyan kapcsolódjunk ki, úgy igazából. Az 1-2 hét szabadságból 3-5 nap azzal telik, hogy eltudjunk szakadni a napi problémák köréből.
A stressz oldása rendkívül fontos, hogy egészségünket megtudjuk tartani, vagy vissza tudjuk állítani. A szervezetünk rendkívül hatékonyan tudja regenerálni magát, de segítenünk kell neki a folyamatokban.

Nap mint nap találkozunk hiperérzékeny emberekkel. Ők a mostani világ keménységét nehezebben tudják feldolgozni, nehezebben tudják a helyzeteket megoldani. A kezelések alkalmával megtanulnak helyesen érzékelni és reagálni az élet, addig megoldhatatlannak látszó körülményeire.